Pioneers in the industry, we offer pink sandstone temples in karnatka, sandstone temple in madhya pradesh and white marble temple from India.
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Sandstone Type | Bansi Paharpur Pink |
| Size (Length x Width) | 8 ft x 8 ft |
| Construction Type | Solid Stone |
| Usage/Application | For Worship |
| Temple Style | Dravidian Style |
| Overall Height | More than 25 ft |
| Type | Indoor |
| Shape | Vertical |
| Brand | Rajasthan Stone Work |
| Material | Marble |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Sandstone Type | Bansi Paharpur Pink |
| Size (Length x Width) | 8 ft x 8 ft |
| Size | 120x120 cm |
| Construction Type | Solid Stone |
| Usage/Application | For Worship |
| Temple Style | Nagara Style |
| Overall Height | 12 ft |
| Type | Outdoor |
| Brand | Rajasthan Stone Work |
| Shape | Vertical |
| Material | Marble |
| Color | Red |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Dome Material | Marble, marble |
| Height | 5 ft |
| Finish Type | Stone Finish, Stone finish |
| Dome Diameter | 4 ft |
| Width | 5 ft |
| Size | 120x120 cm |
| Usage/Application | DOMESTIC |
| Design Style | Jali Work Style |
| Length | 5 ft (60 in) |
| Usage | Home/Indoor |
| Type | Indoor |
| Shape | Square |
| Material | MARBLE |
| Color | White |
| Finishing Type | MATE FINISH |
| Handmade | YES |
| Marble Type | Makrana White |
| Brand | Grp Marbles |
Minimum order quantity: 1 Piece
Salman Khan (CEO)
Rajasthan Stone Work
0, Sikrai, Manpur, Khyaliram Market, Sanwas
Dausa - 303326, Rajasthan, India